Frequently Asked Questions

Hovido is a subsidiary of Adada Villa Tourism and Travel Agency, a Group A travel agency registered with TÜRSAB (Association of Turkish Travel Agencies) with document number 10766. You can check our agency authenticity from official web site of TURSAB and make your reservation with peace of mind.

Requesting a reservation through Hovido is completely free. Hovido does not demand payment from you unless you confirm your reservation request. When you want to make a reservation, you pay 40% of the total reservation amount, and you pay the rest at the beginning of your holiday.

Web sitemizde rezervasyon talebinde bulunmak istediğiniz ilanın takvim bölümünden giriş ve çıkış tarihlerini seçerek, ön rezervasyon isteği gönderdiğinizde, tatil danışmanlarımız en kısa sürede tarihlerin uygunluğu ile ilgili size dönüş sağlayacaklardır.

Hovido rezervasyon sistemi, %40 ön ödemeli çalışmaktadır. Ön ödemenin yapılmadığı durumlarda sistem rezervasyonu iptal eder.

Rezervasyonunuza ön onay verilmesi halinde, tarafınıza SMS ve e-posta yoluyla banka havalesi veya EFT yapabilmeniz için banka hesap bilgilerimiz gönderilecektir. Farklı ödeme seçenekleri için 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan tatil danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Hovido misafirden hizmet bedeli almadığı için, faturalandırma işlemi misafire ilan veren tarafından yapılır.

Rezervasyon talebinizi iptal etmek için 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan tatil danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Rezervasyon talebinde bulunduğunuz ve ön ödemesini gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlarınızın iptali için, 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan ya da Whatsapp üzerinden tatil danışmanlarımız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Rezervasyon iptal ve iade koşulları ile rezervasyonu gerçekleştirdiğinizde sizinle paylaşılan "İlan Kuralları" bölümünden inceleyebilirsiniz.

Ön ödemesi gerçekleşen rezervasyonlardaki değişiklikler için 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan ya da Whatsapp üzerinden, tatil danışmanlarımız ile iletişime geçmeniz gereklidir.

Rezervasyon talebinde bulunduğunuz andan itibaren 24 saat süre içinde, ilan verenin yaptığı fiyat güncellemelerinden etkilenmez ve gördüğünüz tutardan işlem yapabilirsiniz. 24 saat içinde ön ödemenizi yapmamanız halinde rezervasyon talebiniz sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir ve bundan sonra oluşabilecek fiyat değişikliği üzerinden işlem yapmanız gerekir. Konu ile ilgili 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan tatil danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Rezervasyon talebinizi gerçekleştirmek için bize 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan ya da WhatsApp üzerinden ulaşmanız halinde, tatil danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.

Ön ödemesini gerçekleştirdiğiniz rezervasyonunuzu, sonrasında daha çok beğendiğiniz bir ilan için değiştirmek istediğinizde, ilk önce yaptığınız rezervasyonun iptal koşullarına göre hareket etmeniz ve diğer ilanın müsaitlik durumuna göre yeni bir rezervasyon talebi oluşturmanız gerekmektedir. İlan veren farklılıklarından dolayı ödeme aktarımı yapılamamaktadır. Tatil danışmanlarımızdan destek almak için 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz ilanın açıklama bölümünde minimum kaç gece konaklama yapılabileceği bilgisi bulunmaktadır.

Ücretler kişi başı olmayıp, konaklama yapılacak yerin 1 gecelik ücretidir. İlan açıklamasında belirtilen kişi sayısı bu ücrete tabidir. Ancak ilan veren, kişi kapasite aşımı söz konusu olduğunda kabul etmeme ya da ekstra ücret alma hakkına sahiptir.

İlgilendiğiniz ilanın kurallarında geçen yaş üzeri çocuklar kişi sayısına dahil edilmektedir.

İlgilendiğiniz ilanın açıklama kısmında kişi kapasitesi bilgisi bulunmaktadır ve bu sayının aşılması halinde ilan veren ek ücret talep etme ya da rezervasyonu onaylamama hakkına sahiptir. Bu nedenle kişi sayınız kesinleştikten sonra rezervasyonu onaylayıp ödeme yapmanız, yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçmek açısından oldukça önemlidir.

Sistemde her ilanın bir kodu bulunmaktadır. Arama sekmesine bu kodu yazarak istediğiniz ilana ulaşabilirsiniz.

Filtreleme sekmesini kullanarak istediğiniz tarzdaki konaklama yerlerine ve seyahat noktalarına ulaşabilirsiniz.

Hovido bünyesinde sadece konaklama hizmeti veren ilanlar olduğu gibi, yeme-içme hizmeti veren ilanlar da bulunmaktadır. Yeme-içme hizmetinin fiyata dahil olup olmadığını öğrenmek için ilan detaylarını inceleyebilir ya da 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan, tatil danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ön rezervasyon talebi oluştururken araç kiralama talebinde bulunduğunuzda, tatil danışmanlarımız konu ile ilgili yardımcı olacaklardır.

Ön rezervasyon talebi oluştururken havalimanı transferi talebinde bulunduğunuzda, tatil danışmanlarımız konu ile ilgili yardımcı olacaklardır.

Kalan ödeme, hasar depozitosu ve var ise ekstra hizmet ücretlerini ( örn: temizlik ücreti) giriş sırasında ilan verene ya da yetkilendirdiği kişiye ödeyebilirsiniz.

İlan verenin iletişim ve konum bilgileri, konaklama tarihinden 48 saat önce, SMS ve e-posta yoluyla paylaşılacaktır.

İlan verenin rezervasyonu iptal ettiği durumlarda Hovido, misafirin mağduriyetini gidermek adına rezervasyona eşdeğer bir seçenek sunmaya çalışır. Misafirin seçeneği kabul etmemesi durumunda ödediği tutarın tamamı kendisine iade edilir.

Hasar depozitosu, herhangi bir sebeple oluşabilecek hasar, zarar, ziyana karşı ilan sahibinin bu durumu tazmin edebilmesi amacıyla alınan bir tutardır. Eğer çıkış sırasında bir hasar tespit edilmez ise, alınan depozito misafire iade edilmektedir. İlgilendiğiniz ilanın içeriğinden, hasar depozitosu tutarına ulaşabilirsiniz.

İlgilendiğiniz ilanın içeriğinde, ilan verenin evcil hayvan kabul edip etmediğini görebilirsiniz. Evcil hayvan kabul eden konaklama yerlerine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Giriş ve çıkış saatleri her ilana göre değişiklik gösterebilmektedir. İlgilendiğiniz ilanın içeriğinde bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Havuz-bahçe bakım ve temizliği her ilan için ilan veren tarafından belirlenen periyotlarda düzenli olarak yapılmaktadır.

Yasalar gereği, rezervasyon, ödeme ve konaklama yapabilmek için misafirlerimizden en az bir kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

İlan verene ulaşamadığınız durumda lütfen 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan tatil danışmanlarımız ile iletişime geçiniz. Tatil danışmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaklardır.

Hovido tatil danışmanlarımız 09:00-20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Çalışma saatlerimiz dışında WhatsApp ya da e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz. Tatil danışmanlarımız en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır.

Konaklama yapmış olduğunuz ilana yorum yapabilmeniz için, konaklamanızdan 24 saat sonra yorum yapabileceğiniz bağlantının olduğu link size e-posta ve SMS ile tarafınıza iletilecektir.

Herhangi bir sorun yaşanması halinde ilan sahibi ile görüşebilirsiniz. İlan sahibine ulaşamadığınız durumlarda 0256 622 11 00 numaralı Gülümseyen Misafir Hattımızdan ya da WhatsApp üzerinden tatil danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.